O nas

Grupa Van Berde to rozpoznawalna marka w branży drogownictwa, stawiająca na jakość i ekologiczne rozwiązania. Dziś Van Berde dostarcza gotowe produkty do zabezpieczania robót drogowych i poprawy bezpieczeństwa na drogach nie tylko w Polsce, ale też w Europie wschodniej i środkowej.

Siedziba firmy, działającej od 2005 r., znajduje się w Polsce w Tuszowie Narodowym. Tam też jest główny magazyn Van Berde. To centrum zarządzania wybudowane jest przy głównej trasie w pobliżu przecięcia głównych korytarzy transportowych. Takie położenie ma wielki atut w kwestii dostarczania i odbierania towaru z magazynu.

Ponadto firma Van Berde korzysta z odnawialnych źródeł energii. Panele fotowoltaiczne zasilają budynki w prąd, a pompa ciepła ogrzewa wodę i reguluje temperaturę wewnątrz biur i hal magazynowych.

Ekologia widoczna jest też w całym procesie produkcji podstaw pod znaki drogowe, na bazie recykatu gumowego i tworzywowego. Produkcja podstaw drogowych zapoczątkowała rozwój całej gamy wyrobów bezpieczeństwa ruchu drogowego w zakładach grupy Van Berde.

Obecnie wytwarzanych jest 30 podstaw – różnych pod względem rodzaju, wagi i przeznaczenia. Roczna sprzedaż tego produktu sięga 400 000 sztuk (tj. 10 000 ton przemiałów tworzyw sztucznych i gumy). Produkcja odbywa się w Polsce i Europie, z wykorzystaniem najwyższej jakości techniki, w oparciu o zrównoważony rozwój. Elementy gumowe powstają z materiału uzyskanego w procesie recyklingu. Porzucane na poboczach, zużyte opony to dla fabryk grupy Van Berde materiał do wykorzystania do produkcji gotowych progów zwalniających, które spowalniają rozpędzone auta przez co zwiększają bezpieczeństwo na ulicach.

Nasza pełna oferta to ponad 300 pozycji, na które składają się: progi zwalniające, progi kablowe, separatory parkingowe, azyle, znaki i bariery zabezpieczające roboty drogowe.

Prócz typowej produkcji, w celu kompleksowej obsługi klienta, w 2010 r. powstała nowa spółka handlowa VB Traffic Sp. z o.o. jej zadaniem jest uzupełnienie oferty produkcyjnej Van Berde. Tak więc pojawiły się w ofercie lustra drogowe, lampy, aktywne przejścia dla pieszych, baterie, sygnalizacje tymczasowe i wiele innego rodzaju sprzętów typowo związanych z zabezpieczeniem robót drogowych. Ponadto wiele elementów elektrycznych VB Traffic posiada ekologiczne rozwiązania, takie jak zasilanie fotowoltaiczne, co zmniejsza emisję CO2, a podnosi świadomość użytkowników o odnawialnych źródłach energii i możliwościach ich zastosowania.

Firma Van Berde miała i ma aspiracje rozszerzać swój zasięg w Europie.

Od 2010 r. zaczęła dynamicznie się rozbudowywać o kolejne oddziały.

W 2010 r. powstało SIA Van Berde, oddział łotewski, rok później UAB Van Berde Kaunas na Litwie – gdzie produkowane są elementy z tworzywa sztucznego, a w 2014 r. Signalizacja i Oprema Chorwacja. Aby wypełnić zasięg w Europie środkowej i wschodniej w 2019 r. powstał VBT Holeczech w Czechach, dopełniając funkcję lidera grupy Van Berde jako dostawcy elementów wykorzystywanych w drogownictwie.

Wszystkie elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego posiadają oceny techniczne wymagane prawem polskim. Natomiast elektroniczne wyroby posiadają certyfikaty CE i EN.

Już teraz 70 % sprzedaży firmy to eksport, co jest pokłosiem współpracy z największymi firmami z branży budownictwa drogowego w całej Europie.

Jarosław Zubiel

Współwłaściciel

Dyrektor Handlowy

tel: 0048 784 085 259 

e-mail: jzubiel@vanberde.com.pl

Jarosław Pogoda

Współwłaściciel

Dyrektor Finansowy

tel: 0048 602 332 657 

e-mail: jpogoda@vanberde.com.pl

Anna Bratek

Dział Handlowy

Dział Marketingu

tel: 0048 577 510 200

e-mail: abratek@vanberde.com.pl

Monika Olechowska

Dział Import - Eksport RUS/IT

tel: 0048 796 430 600 

e-mail: molechowska@vanberde.com.pl

Marzena Paluch

Dział Księgowości i Kadr

tel: +48 17 774 56 90

e-mail: mpaluch@vanberde.com.pl

Małgorzata Szastak

Dział Księgowości i Kadr

tel: +48 17 774 56 90

e-mail: mszastak@vanberde.com.pl