Wśród produkowanych przez Van Berde podstaw drogowych występuje duża różnorodność pod względem ich przeznaczenia, wagi i rodzajów materiałów wykorzystywanych do ich wytwarzania.

Podstawy drogowe przeznaczone są głównie do stabilizacji barier, znaków U-21, U-6, słupków U-12b oraz wielu innych produktów z kategorii ZNAKI czy SŁUPKI.

Najsolidniejsze podstawy wykonane są z gumy, a ten trwały materiał, z którego są produkowane powstaje w procesie recyklingu. Przemiał zużytych opon i innych gumowych elementów pozwala w dalszym procesie produkcji na uzyskanie pełnowartościowego produktu, który wyróżnia się dużą wytrzymałością. Recykling jest też główną składową w produkcji podstaw z PVC. Ekologiczny aspekt wytwarzania podstaw w fabrykach w Polsce jest zgodny z zakładową kontrolą jakości.

Podstawy dające największą stabilność, dedykowane są do zabezpieczania prac w ruchu pozamiejskim.

Są to modele o największej wadze 28-25 kg i wykonane są z gumy lub PVC. Można w nich zamocować znak lub barierę bez obaw, że pod wpływem naporu powietrza samochodów jadących z dużą prędkością, przewrócą się.

Natomiast lżejsze podstawy, z tworzywa sztucznego, doskonale sprawdzają się w tymczasowym wykorzystaniu podczas zabezpieczania robót drogowych w terenie zabudowanym.

Większość podstaw w spodniej części ma stopki, co utrudnia ich przesuwanie względem podłoża, a otwory i wpusty pozwalają na ich bezpieczne składowanie.

W całej gamie podstaw z gumy wyróżnia się WIVA, która wraz z elastycznym znakiem U-21 tworzy nowatorski system WIVA, wykorzystywany do zabezpieczania robót drogowych. System gwarantuje trwałość i odporność na warunki atmosferyczne oraz uderzenia. Panel jest zapinany w podstawie specjalnym zamkiem, który uniemożliwia jego wypadanie. W podstawie jest też otwór do umieszczenia klasycznego znaku U-21 z trzpieniem o wymiarach 60×60 mm. Spodnia część podstawy WIVA wyposażona jest w specjalne przyssawki zapobiegające jej przesuwaniu. Całość waży 17 kg. Jest to nowatorskie rozwiązanie na polskim rynku opatentowane przez firmę Van Berde pod nr ZWW 001128375-0001.

Wiele podstaw produkowanych jest też na indywidualne zamówienia klientów.